ZA I PRZECIW SUKNI Z TRENEM DLA SYLWETKI PLUS SIZE

Niezależnie od rozmiaru, każda kobieta chce czuć się w sukni ślubnej lub wieczorowej zjawiskowo. Istotne znaczenie ma nie tylko styl, ale i krój takiej kreacji, który powinien być dobrany tak, aby podkreślał zalety sylwetki i tuszował niedoskonałości. Jednym z elementów, który może w tym pomóc, jest tren. Jak wpływa on na proporcje sylwetki plus size i kiedy się na niego zdecydować?

Tren wciąż w trendach

Treny sprawdzają się w sukniach ślubnych plus size tylko w przypadku niektórych modeli sukien. Pozwalają oczywiście optycznie wydłużyć sylwetkę oraz nieco ją wysmuklić. Jest to zaleta trenów w sukniach dla puszystych. Zaletą jest też efektowny look na sesji zdjęciowej i oczywiście na początku ceremonii ślubnej, w części oficjalnej. Ważne, aby tren był odpowiednio dobrany i odcinał się we właściwym miejscu. Dzięki temu pozwoli zaznaczyć najwęższy punkt sylwetki i tym samym sprawi, że będzie ona prezentowała się naprawdę wyjątkowo.

Kochamy treny i nie zapominamy o ich wadach

Oczywiście treny mają też swoje wady i to właściwie niezależnie od tego, w jakim rozmiarze zostanie stworzona suknia. Przede wszystkim zbyt długi tren w przypadku sukni ślubnej może utrudniać zabawę podczas przyjęcia weselnego. Problematyczne może być jego podpięcie po oficjalnej ceremonii, ponieważ nie da się w tym tańczyć, ani swobodnie poruszać Podpięcie trenu tiulowego lub ze sztywnej tkaniny spowoduje mocne poszerzenie dolnej partii sukni, co nie jest korzystne ani dla kobiet niskich, ani dla sylwetek plus size. Rozwiązaniem może być wybranie wersji odpinanej, którą zazwyczaj zdejmuje się w dogodnym dla siebie momencie przyjęcia. Oczywiście także i tutaj trzeba sprawdzić, jak suknia będzie prezentowała się bez trenu, aby efekt był równie zachwycający, co z nim.

Wspominaliśmy również o tym, że odpowiednio dobrany tren pozwoli nadać sylwetce właściwych proporcji. Niestety niedopasowany może wywołać odwrotny efekt, dlatego też tak ważne jest, aby tworzeniem sukni z trenem dla sylwetki plus size zajęły się osoby mające doświadczenie w pracy z większymi rozmiarami.

Jak widać, suknie z trenem mają swoje wady i zalety, jednak odpowiednio dobrane, mogą w sposób szczególny podkreślić kobiecość pań w rozmiarach plus size. Jeśli właśnie o takiej kreacji marzysz, spotkaj się z nami w warszawskim salonie IDEO DESIGN. Pokażemy Ci szereg możliwości, które będą dostosowane zarówno do fasonu sukni, jak i do typu sylwetki.