Dodatki do sukni ślubnych dla pań puszystych nadają stylizacji charakteru i często określają jej styl, sprawiają, że staje się ona niepowtarzalna. Czasami wystarczy wpiąć we włosy delikatny stroik lub oryginalny fascynator , aby panna młoda poczuła, że wygląda naprawdę zjawiskowo. Stylowe narzutki i pelerynki dostępne w salonie IDEO DESIGN, występują w wielu modelach i poza ochroną od zimna, mogą także ukryć te części ciała, których panie w rozmiarze plus size nie chcą eksponować. Dobrze dobrana do figury etola nie musi dodawać optycznie kilogramów, w przeciwieństwie do bolerek z rękawkiem – których nie zaleca się Paniom o szerszych ramionach, ponieważ mocno je podkreślą i optycznie powiększą – dlatego warto wybrać je po konsultacji ze stylistką showroomu, która pomoże dobrać najkorzystniejszy model.

Panie ceniące klasykę często decydują się na dodatek w postaci welonu. Welon powinien współgrać z suknią ślubną plus size , dzięki czemu będą stanowić estetyczną kompozycję. Najkorzystniej zawsze wygląda długi lub sięgający poniżej linii bioder, koniecznie uszyty z lejącego, nie sztywnego tiulu.

W showroomie przyszłym pannom młodym jest przedstawiana także propozycja ozdoby ślubnej do włosów, która najlepiej będzie komponować się z suknią i resztą dodatków. Na tej podstawie łatwiej jest zakupić biżuterię na ślub.

Które dodatki do sukni ślubnych są obowiązkowe?

Nie istnieją wytyczne stwierdzające, jakie dodatki do sukni ślubnych plus size powinna założyć panna młoda w dniu ślubu. Ciekawym zwyczajem jest zakładanie błękitnej podwiązki, która ma zagwarantować szczęśliwe małżeństwo.Istnieją panie, które w ślubnych stylizacjach stawiają na elegancję i minimalizm oraz takie, które wybierają nowoczesność i wiele różnych dodatków. To, czy panna młoda wybierze kilkumetrowy tren, czy delikatny jak mgiełka welon, zależne jest od cech charakteru przyszłej panny młodej oraz klimatu planowanej uroczystości.