Wymodelowana sylwetka w sukni gorsetowej czy wygoda podkreślająca niedoskonałości, co wybrać?

Przyszłe Panny Młode w rozmiarze plus size, jeszcze przed wybraniem się do salonu sukien ślubnych, zadają sobie pytanie: czy wolę w tym dniu wyglądać szczuplej, kosztem lekkiego usztywnienia sylwetki wybierając suknię na sztywnym gorsecie, czy może wolę bawić się na całego w luźnej, ale nieforemnej sukni bez gorsetu? W naszym salonie stanowczo zachęcamy do świadomego wyboru po zmierzeniu sukien w swoim rozmiarze, co pozwoli nam ocenić i sprawdzić co lepiej wybrać. Suknia gorsetowa nie musi być niewygodna, a kreacja w stylu boho jeszcze bardziej zaokrąglać sylwetki. Jedynym kryterium wyboru powinno być Twoje sugestywne odczucie i efekt, o jakim marzysz!

Suknia bez gorsetu

W ostatnich latach widać było rosnące zainteresowanie sukniami bez gorsetowymi. O takim fasonie marzyły też Panny Młode plus size, jednak większość z nich obawiała się, że suknia nie będzie na nich dobrze leżała. Nic bardziej mylnego! Gorset to nie jedyne rozwiązanie pomocne w kształtowaniu sylwetki. Optycznie sylwetkę może poprawić wysokiej jakości bielizna wyszczuplająca. Ma ona cielisty kolor, dzięki czemu jest całkowicie niewidoczna pod suknią. Jest uszyta z materiałów, które wygładzają ciało, lecz jednocześnie pozwalają na komfortowe poruszanie się i szaloną zabawę przez całą noc. Wysokiej jakości bielizna wyszczuplająca pozwala skórze oddychać – nie powoduje więc obtarć, wysypek czy uczuleń. Mówiąc najprościej – bielizna znacznie poprawia kształty jednak pozostaje niezauważalna. Niestety nie wytnie talii ponieważ go tego niezbędna jest specjalistyczna konstrukcja.

Czy gorset zawsze jest niewygodny?

Przekonanie, że gorset w sukni ślubnej musi ograniczać swobodę ruchów, jest błędne. Dobrze skonstruowany, uszyty i dopasowany gorset z wysokiej jakości materiałów nie powinien powodować żadnego dyskomfortu. Przeciwnie – odciąży kręgosłup i go wzmocni, co po kilku godzinach spędzonych na stojąco okazuje się wybawieniem. Współczesne suknie ślubne w dużych rozmiarach dostępne w naszym salonie da się całkowicie dopasować do sylwetki danej pani tak, by czuła się w nim jak w swojej drugiej skórze. Gorsetem wspaniale można wyrównać proporcje sylwetki, dlatego większość Panien Młodych decyduje się na suknię, której jest on częścią.

Kupując suknię gorsetową musimy zmierzyć ją w sowim rozmiarze, ponieważ źle dobrany kształt konstrukcji może nam zaszkodzić oraz spowodować iż nie będzie nam wygodnie. Ponadto NIE MOŻE być wiotki, ponieważ nie wymodeluje dostatecznie sylwetki. Specjalizacja w szyciu sukien tylko dla PLUS SIZE daje pewność, iż zdobyte w ten sposób doświadczenie jest gwarancją sukcesu.