WYJĄTKOWA SUKNIA DLA WYJĄTKOWEJ KOBIETY, CZYLI JAK ZNALEŹĆ PERFEKCYJNĄ KREACJĘ NA DZIEŃ ŚLUBU

Poszukiwania sukni ślubnej rozpoczynają się na długo przed zaplanowanym terminem wesela. Na znalezienie sukienki i jej dopasowanie podczas dwóch lub trzech przymiarek może być konieczne nawet kilka miesięcy, podobnie z terminami na zamówienie szycia sukni, gdyż trzeba się liczyć z kolejką oraz z koniecznością sprowadzenia materiałów. Można sobie jednak ułatwić tę sytuację, korzystając ze wsparcia bliskich osób lub też idąc na pewne kompromisy.

Kogo zabrać na poszukiwania sukienki na wesele?

suknia ślubna

Salony i atelier sukni ślubnych mają zróżnicowaną ofertę. Niektóre sprowadzają kreacje tylko od kilku producentów, inne od wielu, jeszcze inne oferują szycie sukni przez krawcową, zatem każda z pań ma szansę na znalezienie wymarzonej sukienki. Duże rozmiary są obecnie standardem, a konsultantki i krawcowe dzięki sporemu doświadczeniu doradzą najlepszy fason. Na wizytę w salonie warto zaprosić także kogoś, kogo opinii ufamy: siostrę, mamę, przyjaciółkę. Coraz częściej przyszłe Panny Młode zabierają nawet swoich narzeczonych! Osoby, które dobrze nas znają, będą mogły szczerze doradzić w wyborze i dokonać bardziej obiektywnej oceny każdej kreacji. Panie noszące suknie plus size szczególnie często martwią się, czy dany model będzie dla nich odpowiedni. W takim wypadku opinie bliskich osób są bardzo pomocne. Może się okazać, że poszukiwania zajmą do kilku tygodni, jednak nie wolno się zrażać, ta idealna sukienka na pewno gdzieś czeka.

Sukienki na przebranie dla Panny Młodej

Niektóre kobiety w trakcie swojego wesela zmieniają suknię ślubną na inną, prostszą i wygodniejszą. Może być to kreacja wciąż typowo ślubna lub wieczorowa czy koktajlowa. Powodów zmiany sukienki na wesele jest kilka: czasem trudny wybór między dwoma modelami, czasem tylko wygoda, gdy pierwsza suknia jest zbyt ciężka lub ogranicza ruchy w trakcie tańca. Niektóre panie boją się uszkodzić suknię z wypożyczalni, dlatego noszą ją tylko przez jakiś czas, na przykład do oczepin. Czym się kierować wybierając sukienkę na przebranie? Na taką okazję decydujmy się tylko na eleganckie, bardzo kobiece suknie wieczorowe dla puszystych. Popularnością cieszą się sukienki o kroju princeski zdobione koronką. Długość? Do kolana lub do ziemi, w zależności od tego, czy pragniemy podkreślić nogi. Kolorystyka jest dowolna, od bieli i pasteli aż po nasycone barwy – pamiętajmy jednak, że przy dużych rozmiarach najodpowiedniejsze są sukienki o jednolitym kolorze, bez wzorów. Różowy, brzoskwiniowy, granatowy czy szampański to zawsze bezpieczny wybór. Przy okazji zmiany kreacji można założyć także wygodniejsze buty, dzięki czemu weselna zabawa będzie jeszcze przyjemniejsza.

Stres związany ze znalezieniem sukni ślubnej na pewno będzie znacznie mniejszy, gdy w wyborze pomoże nam ktoś bliski, kto realistycznie oceni każdy model. Warto także przygotować dodatkową kreację – zmiana sukienki nie jest niczym dziwnym, a mając świadomość, że po paru godzinach założymy coś luźniejszego i wygodniejszego z pewnością nieco inaczej podejdziemy do kwestii wyboru sukni ślubnej. Zapasowa sukienka przyda się nie tylko na nasze własne wesele i jeszcze nie raz założymy ją na inne okazje.