SUKNIE ŚLUBNE DO ZADAŃ SPECJALNYCH – NIETYPOWE KREACJE

Znalezienie tej jednej, idealnej ślubnej kreacji to nie lada wyzwanie. Każda z kobiet chce ukryć jakieś mankamenty swojego wyglądu i podkreślić określone elementy sylwetki. Dotyczy to wszystkich, i tych bardzo szczupłych, i tych plus size. Czasami jednak zakup lub wypożyczenie sukni ślubnej mogą być nieco bardziej utrudnione.

Suknie ślubne dla niskich kobiet

suknie ślubne dla niskichNiskie panie, poza dopasowaniem kreacji do figury, muszą także zwrócić uwagę, czy sukienka nie sprawia, że wydają się jeszcze niższe. Warto sięgnąć po proste kroje i cięcia, które optycznie wydłużają sylwetkę, a lepiej unikać rozkloszowanych spódnic. W eksponowaniu zgrabnych nóg pomocne będą rozcięcia dołu sukni, ale można iść o krok dalej i zdecydować się na modną, krótką suknię, która będzie sięgać tylko do kolan. Suknie ślubne dla puszystych i niskich bardzo często są odcięte nad talią lub posiadają głębszy, trójkątny dekolt, który nie tylko podkreśla biust, ale też wyszczupla szyję i wysmukla całą sylwetkę. Ważnym dodatkiem do sukni są buty na obcasie, gdyż dzięki nim figura nabiera lekkości.

Ślubne kreacje dla niskich kobiet często są szyte na zamówienie, co pozwala na perfekcyjne dopasowanie do figury i wymagań klientki. Niestety znalezienie gotowej sukni w wypożyczalni może być trudniejsze, ponieważ oferowane modele przeznaczone są dla kobiet, które w butach mają przynajmniej 173-175 cm.

Ciążowy brzuszek – ukrywamy czy podkreślamy?

Panująca niegdyś moda na ukrywanie nawet zaawansowanej ciąży w dniu ślubu odchodzi w zapomnienie. Coraz więcej pań decyduje się na takie kroje sukienek, które pozwolą podkreślić ciążowy brzuszek. W tym dniu jednak najważniejsza jest wygoda i dobre samopoczucie przyszłej mamy, która powinna czuć się pięknie i komfortowo. Szczęśliwie sukienki w dużych rozmiarach na wesele często odpowiadają także ciężarnym kobietom plus size. Istotne jest tutaj unikanie gorsetów, które uciskałyby brzuch – znacznie lepiej jest postawić na polecany krój A bądź też empire, by odpowiednio podkreślić lub zamaskować brzuszek. Pamiętajmy, że w stanie błogosławionym ciało szybko się zmienia, zatem suknie ślubne dla pań w ciąży należy dobierać pod kątem tego, czy będą leżały dobrze również wtedy, gdy pomiędzy ostatnią przymiarką a weselem pojawią się niewielkie różnice w obwodzie.

Bardzo niski wzrost czy ciąża to nie jedyne przypadki, gdy znalezienie wymarzonej sukienki może być trudniejsze. Podczas wizyty w atelier sukien ślubnych warto szczerze opowiedzieć o swoich wymaganiach, potrzebach i marzeniach. Znacznie ułatwi to znalezienie idealnej kreacji albo też stworzenie indywidualnego projektu i uszycie jej od zera.