PROJEKTOWANIE SUKIEN ŚLUBNYCH DLA PUSZYSTYCH I NIETYPOWYCH KOBIET – PLUS SIZE KONTRA MODA

Ślub, wielu gości, sukienka i te komentarze… Czy warto katować się rygorystyczną dietą, by pokazać się na weselu w rozmiarze mniejszym niż za zwyczaj? Może chodzi po prostu o to, by pokazać się dobrze? Grunt to dobrać taki krój sukni, by w tym szczególnym dniu wyglądać jak ze snów, a niedoskonałości sprytnie ukryć.

Szukanie sukni ślubnej XXL – nie taki diabeł straszny

Przyszłe panny młode mogą rozpocząć poszukiwania wymarzonej kreacji samodzielnie. Ale te panie, które chciałby wyjątkowo skutecznie w dniu uroczystości ukryć mankamenty figury, mogą od razu – bo i po co narażać się na zbędne frustracje, w czasie przygotowań jest ich wystarczająco dużo – skorzystać z fachowych porad krawcowych lub pracowni szycia na miarę, specjalizujących się w projektowaniu sukien ślubnych na duże rozmiary. Zasięgną tam rady, dostaną wskazówki, na co zwracać uwagę; pracownicy tego typu pracowni, dzięki swojemu doświadczeniu, będą wiedzieli, jak podkreślić atuty (na przykład pełny biust) swoich klientek.

Suknie ślubne w dużych rozmiarach z krawieckiego atelier – jak z katalogu

Kreacja zaprojektowana specjalnie dla pani noszącej większy rozmiar będzie spełniała i wymagania panny młodej, i pewne kryteria „retuszowania figury”. Suknia ślubna w dużym rozmiarze ma bowiem być nie tylko suknią, czyli cieszącymi oko, równo zszytymi kawałkami materiału i ozdób, o nie! – taka suknia ma być funkcjonalna: piękna, wygodna i… maskująca. To spore wymagania, ale – wierzcie nam – są miejsca, w których powstają kreacje spełniające je wszystkie (!).Wystarczy wpisać frazę w przeglądarkę internetową i do dzieła! Czasy się trochę zmieniły – projektanci przypomnieli sobie o paniach w rozmiarach większych niż 40.

Wybierając się do pracowni krawieckiej, dobrze jest już wiedzieć, co nam się podoba – bo to, że suknia zostanie tam dla nas zaprojektowana, nie znaczy, że nie będziemy miały wpływu na to, jak wygląda. Watro też przemyśleć to, na co zwróci uwagę również nasz projektant.

  • Najlepiej, by panna młoda w rozmiarze plus size zainteresowała się sukniami w kształcie litery A – jeśli chce optycznie się wyszczuplić; nie powinna wybierać za bardzo obcisłej kreacji, by nie uwydatniać tego, co powinna schować.
  • Kolejną sztuczką będą falbany ułożone pionowo, jeśli oczywiście masz ochotę na takie dodatki, bo po pierwsze i najważniejsze: strój, w którym wyjdziesz przed ołtarz ma być idealny dla Ciebie, a nie dla Twoich gości.
  • Musimy dobrze czuć się w tym, co nakładamy: wszystkie dodatki muszą być więc dopasowane do gustu właścicielki.

Projektanci sukni w dużych rozmiarach wiedzą, że to Ty jesteś najważniejsza, a suknia jest tylko dodatkiem do Ciebie.

Autorskie projekty sukni odpowiednie dla nietypowych sylwetek

Wszystkie kobiety są piękne i wszystkie ponętne, każda ma swoje atuty i problemy, które trzeba po prostu zatuszować, by nie rzucały się w oczy za bardzo (choćby większy brzuch czy grubsze ramiona). Osoby, które kreują modę, skutecznie dbają o to, by panie, które się u nich ubierają, nie cierpiały przed lustrem, przymierzając ciuchy – możemy więc przebierać w modelach ubrań, tak samo w sukniach ślubnych – jednak dla własnego dobra – przestrzegajmy pewnych reguł:

  1. Niektóre kobiety mają czym się pochwalić, bo ich piersi są naprawdę duże. Można odwrócić od nich uwagę wycięciem z tyłu i odsłonięciem pięknych pleców.
  2. Paniom o figurze gruszki poleca się paski podłużne w okolicy bioder. Do pokazania owe kobietki mają talię i biust. Warto zainwestować w sukienkę bogato ozdobioną na górze – sprytnie pokażemy i uwydatnimy to, co piękne wyżej, a odwrócimy uwagę od większej pupy.
  3. Gdy mamy puszyste ramiona można rozważać sukienkę z rękawkami. Zakryją to i owo, a większy dekolt podkreśli piękny biust – ważne jest by optycznie wydłużyć figurę.
  4. Panie o dużych brzuszkach też znajdą sposoby na swoje mankamenty. Możemy zainwestować w bieliznę modelującą, która ukryje oponkę. Przede wszystkim kształt jabłka retuszujemy sukienką z talią przesuniętą pod biust, a może też pokażemy fenomenalnie zgrabne nogi? Warto o tym pomyśleć, tym bardziej, że krótsza sukienka znacznie podkreśli ich wygląd.
  5. Mały biust nie musi być problemem. Wystarczy, że dobrze dobierzesz biustonosz. Optycznie powiększymy biust marszczeniami i falbanami na górze sukienki.

To, że jesteśmy większe czy mniejsze albo trochę nietypowe może być naszym atutem. Nasza wyjątkowość wynika z odmienności, zresztą żadna z nas nie chce być taka sama jak sąsiadka, bo cenimy naszą indywidualność – to jest kobiece i piękne… nie tylko w dniu ślubu