NA co powinny zwracać UWAGĘ XL-KI wybierając SUKNIĘ ŚLUBNĄ?

Suknia ślubna jest elementem, który pozwala każdej pannie młodej czuć się wyjątkowo podczas tego cudownego dnia. Znalezienie idealnej sukni ślubnej XL wymaga trochę czasu i cierpliwości, ale efekt końcowy jest warty poświęcenia większej ilości czasu. Na rynku dostępnych jest bardzo dużo różnych modeli, dzięki czemu każda z panien młodych, niezależnie od typu sylwetki czy rozmiaru, może znaleźć krój sukni który podkreśli jej walory i ukryje mankamenty figury.

Na jakie elementy sukni powinny zwracać uwagę panny młode plus size?

Wiele pań decyduje się na uszycie swojej sukni ślubnej w specjalnych pracowniach, dzięki czemu mają pewność, że suknia zostanie skrojona idealnie do ich sylwetki. Jednym z najpopularniejszych modeli sukni ślubnych, wybieranym przez panie w każdym rozmiarze jest model princessa. Sprawdzi się on świetnie u pań o bujnych kształtach, posiadających szersze biodra. Ten rodzaj sukni ślubnej pozwala świetnie podkreślić talię, oraz wyeksponować dekolt, jednocześnie maskując delikatnie szersze biodra. Odkryte ramiona optycznie wydłużają szyję. Jednak aby nie dodać sylwetce zbyt dużej objętości należy wykonać suknię z odpowiednio wysokiej jakości tkaniny oraz stworzyć najlepszą dla danej sylwetki konstrukcję zarówno góry jak i dołu.

Kolejną suknią ślubną plus size jest model w kształcie litery A. Suknie te są bardzo eleganckie, podkreślające kształty. Sprawdzą się świetnie u niskich panien młodych w większym rozmiarze. Suknie o kroju litery A często posiadają pasek w talii, który pozwala na optyczne wyszczuplenie oraz wydłużenie sylwetki. Panny młode o figurze klepsydry powinny skupić się na podkreśleniu swoich atutów, czyli wąskiej talii, bujnego biustu i bioder. W tym celu świetnie sprawdzi się model syrena, w którym materiał podkreśla biust, talię i biodra, rozszerzając się w okolicy kolan lub łydek.

Wiele panien młodych w większych rozmiarach posiada bujny biust. Z tego powodu warto zainwestować w suknię ślubną z gorsetem, który utrzyma wszystko na miejscu, a panna młoda będzie czuć się komfortowo. Niestety większość sukien gorsetowych plus size dostępnych na rynku nie spełnia wymogów “trzymania” dużego biustu, dlatego ważne, aby, jeśli dotyczy nas ten problem, zakupić suknię wykonaną w sposób profesjonalny przez wyspecjalizowane w dużych rozmiarach pracownie. Takie suknie posiadają wzmacniany gorset, który pozwala na utrzymanie biustu w jednym miejscu nawet podczas tańca. Większość modeli posiada teraz wzmocnienie tylko pod postacią siateczki bądź cienkich ramiączek, w skutek tego całość nie prezentuje się pięknie. Na pewno nie krępuje ruchów panny młodej, ale podkreśla wszystkie niedoskonałości sylwetki plus size.

Panny młode posiadające figurę jabłka powinny zdecydować się na suknię odciętą pod biustem z rozkloszowanym dołem, dzięki czemu wszystkie mankamenty zostaną zakryte przez materiał, a całość będzie robić świetne wrażenie. Wybierając suknię ślubną z zakrytą górą, warto postawić na model z szerszymi ramiączkami, dzięki czemu ramiona nie będą wydawały się zbyt masywne. Jeżeli poszukujemy sukni ślubnej z długimi rękawami, warto wybrać model z trochę krótszym rękawem, dzięki czemu całość będzie wyglądać bardziej smukło i lżej.