JAKIE OZDOBY NA SUKNI ŚLUBNEJ DLA PAŃ PLUS SIZE?

Ślub i wesele to wyjątkowa uroczystość dla każdej panny młodej.  Niezależenie od posiadanej figury i wagi kobiety pragną wyglądać w tym dniu zjawiskowo. Na rynku istnieje wiele marek oferujących suknie ślubne plus size. Jedną z nich jest nasz salon IDEO DESIGN, który tworzy najróżniejsze projekty dla pań noszących rozmiary 46-60. Tworzymy tradycyjne oraz niekonwencjonalne suknie na przykład z piór i kryształów Svarowskiego. Od gorsetowych sukien ślubnych plus size po boho kreacje dla puszystych, a wszystkie opatrzone ozdobami, które podkreślą piękno – zarówno sukni, jak i całej stylizacji.

Które ozdoby sprawdzą się najlepiej na sukniach ślubnych plus size?

Pierwszym krokiem przy wyborze odpowiedniej sukni ślubnej plus size jest określenie wymarzonego i dopasowanego do sylwetki fasonu. To właśnie od niego uzależniony jest dobór ozdób, które uzupełnią całość. Warto przy tym pamiętać, że w przypadku kobiet o większym rozmiarze mniejsza liczba zdobień nie zawsze wpływa na korzyść panny młodej. Istnieje jednak kilka skutecznych trików, które zawsze sprawdzą się w poszczególnych modelach sukien ślubnych dla puszystych. Warto pamiętać o tym, że:

  • Podkreślenie talii i wysmuklenie sylwetki zapewnią paski. Umieszczone w talii optycznie wyszczuplą przyszłą pannę młodą, a dodatkowo ożywią kreację oraz dodadzą jej konkretnego charakteru. Takie ozdobne zabiegi najczęściej stosuje się przy projektowaniu sukien ślubnych w kształcie litery A, czyli jednego z ulubionych fasonów puszystych panien młodych.
  • W przypadku Panien Młodych XXL doskonale sprawdzą się suknie ślubne plus size zdobione bardzo modnymi obecnie kryształowymi paskami i aplikacjami. 
  • Paski – kolorowe lub wykonane z różnego rodzaju strukturalnych tkanin typu żakard czy skóra również wyszczuplą i nadadzą niecodziennego charakteru nawet prostej, tradycyjnej sukni plus size.
  • Aby wysmuklić sylwetkę, należy unikać koronkowych zdobień na dole sukni oraz nadmiernej ilości koronek spuszczanych na spódnicę. Tego typu zdobienia zdecydowanie lepiej sprawdzają się bliżej dekoltu. Błysk brokatu i kryształów nada sylwetce plus size blasku, a umiejętne ich rozmieszczenie odwróci uwagę od miejsc na sylwetce, na których nie chcemy skupiać uwagi gości weselnych.

Niezależnie jednak od panującej mody najważniejsze jest samopoczucie i zadowolenie panny młodej. W naszym salonie każda kobieta sama decyduje o tym, w czym wygląda najlepiej, a my jedynie spełniamy marzenia przyszłych żon i pomagamy im wyeksponować piękno, niezależnie od rozmiaru. Dla nas moda nie ma ograniczeń.