Jakie dodatki do sukni ślubnej wybrać?

Każda panna młoda chce w dniu ślubu czuć się najlepszą wersją siebie. By tak było przyszłe małżonki skrupulatnie planują motyw manicure’u, makijaż, fryzurę i niekiedy całymi tygodniami szukają wymarzonej, idealnej sukni ślubnej. Należy pamiętać jednak, że stylizacja ślubna to nie tylko sama suknia, ale również kwiaty i przede wszystkim – dopasowane do niej dodatki. To one podkreślają piękno panny młodej i nadają kreacji pożądanej elegancji.

Zależnie od kroju sukni ślubnej oraz charakteru przyjęcia weselnego pasować będą innego rodzaju dodatki. Co do zasady zalicza się do nich biżuterię i wpięcia we włosy, ale również rękawiczki, buty, welon czy torebkę kopertową. Jak się nie pogubić przy takiej ilości różnych detali, o których trzeba pamiętać? Warto kierować się kilkoma podstawowymi zasadami, które znacznie ułatwią cały proces wyboru.

O czym pamiętać dobierając ślubne dodatki?

Wdrażając w życie reguły proponowane przez wedding planerów dobranie dodatków przestanie być stresującym obowiązkiem, a cała stylizacja będzie spójna i zachwyci weselnych gości.

1. Warto starać się, by wszystkie dodatki były w podobnej kolorystyce. Sama suknia ślubna jest już niecodzienną kreacją, dodatki mają jedynie przypieczętować jej piękno. Przy zbyt wielu kolorach mogą ją niepotrzebnie przygasić.

2. Dobrze zdecydować się na dodatki, które chętnie wykorzystamy również po ceremonii. Ma to szczególne znaczenie w przypadku biżuterii, która zazwyczaj jest najdroższym elementem.

3. Dodatki powinny być dopasowane do koloru sukni. Dla przykładu: srebro i białe złoto doskonale komponują się z białą suknią, żółte złoto z sukniami ecru, w kolorze kości słoniowej czy kremowym, zaś różowe złoto przy sukniach w odcieniach różu.

4. Wesele to zabawy i taniec, dodatki nie powinny krępować ruchów.