Jak wybrać odpowiednią sukienkę ślubną w ciąży?

Znalezienie odpowiedniej kreacji, w której panna młoda będzie czuć się wyjątkowo to nie lada wyzwanie. Okazuje się to szczególnie trudne, jeżeli kobieta jest w ciąży, ponieważ to sprawia, że przed sukienką stawiane są jeszcze większe wymagania. Należy jednak zaznaczyć, że na rynku znajdziemy kreacje stworzone właśnie z myślą o pannach młodych oczekujących narodzin. Jakie? Na które z dostępnych modeli zwrócić uwagę?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze sukni ślubnej w ciąży?

Podczas poszukiwania sukni ślubnej musimy przemyśleć, czy wolimy zasłonić swój brzuch, czy wręcz przeciwnie — wyeksponować go, dzięki czemu wesele będzie nie tylko świętowaniem zawartego danego dnia związku małżeńskiego, lecz także uroczystością na cześć przyszłego potomka. Niezależnie jednak od tego, jaką decyzję podejmiemy, musimy mieć na uwadze, że wybrana kreacja nie powinna uciskać naszego brzucha.

Ważne jest też to, żeby suknie ślubne dla kobiet w ciąży były wygodne. W końcu w wybranej kreacji panna młoda ma bawić się przez całą noc. Podczas wyboru idealnej kreacji dobrze zwrócić uwagę na modele stworzone dla osób plus size.

Jaki krój sukni będzie odpowiedni dla kobiety w ciąży?

To, jaki krój będzie dla nas odpowiedni, zależy głównie od naszych upodobań oraz stylu, w jakim urządzone ma być wesele. Inna suknia sprawdzi się na uroczystości glamour, a inna — w sali inspirowanej aranżacjami rustykalnymi. Panny młode w ciąży zazwyczaj wybierają modele z dopasowaną górą oraz nieco szerszym dołem — dzięki nim możemy w prosty sposób zapewnić naszej sylwetce idealne proporcje.

W razie wątpliwości dobrze zapytać o radę doradców w salonie. Za sprawą ich doświadczenia oraz znajomości rynku mogą pomóc w dopasowaniu idealnej kreacji, pozwalającej na swobodną zabawę panny młodej i przyszłej mamy.