Czym się kierować wybierając biustonosz plus size?

Znalezienie dopasowanego stanika jest niezwykle ważne. To w znacznej mierze od tego elementu garderoby zależy, jak będą na nas leżały koszule czy sukienki. Częste noszenie modelu w złym rozmiarze powoduje też niewłaściwą postawę ciała oraz wiele dolegliwości bólowych. Problem ze znalezieniem odpowiedniego biustonosza mają często kobiety plus size. Gdzie szukać odpowiednich dla nich staników?

Najważniejsze cechy biustonoszy w dużych rozmiarach

Biustonosze w większych rozmiarach powinny być zaprojektowane w taki sposób, aby odpowiednio zbierały biust, co pozwoli na jego wyeksponowanie, np. po założeniu bluzki czy sukienki z głębszym dekoltem. Ważne jest też to, aby stanik mógł odciążyć kręgosłup i ramiona, co pozwoli nam utrzymać właściwą postawę ciała, a także uniknąć przeciążania kręgosłupa. Jeżeli chcemy zadbać o nasz komfort, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na modele wyposażone w szerokie ramiączka, które nie będą wbijać się w skórę.

Oglądając dostępne na rynku biustonosze na duże rozmiary, powinniśmy pamiętać, że nie tylko ich wielkość jest ważna, lecz także fason. Obecnie możemy wybierać spośród wielu różnego rodzaju produktów. Należy mieć na uwadze, że to, który model będzie dla nas odpowiedni, należy w dużej mierze od kształtu piersi oraz naszych upodobań.

Gdzie szukać idealnego stanika dla siebie?

Podczas wyboru biustonosza dla siebie warto odwiedzać wyłącznie miejsca oferujące pomoc doświadczonych brafitterek. Dzięki temu zyskamy pewność, że stanik będzie odpowiednio dopasowany, co zapewni nam doskonały wygląd. Osoby dobierające zawodowo biustonosze mogą też podpowiedzieć, na jakie modele zwrócić uwagę w przyszłości. Warto także sprawdzić, czy w danym miejscu nie możemy poprosić o przerobienie wybranego stanika, aby odpowiadał na nasze potrzeby.