CZY PANNA MŁODA plus size MOŻE mieć SUKNIĘ bez BIUSTONOSZA?

W wyjątkowym dniu, jakim jest ślub i wesele, każda kobieta pragnie poczuć się przepięknie. Ogromne znaczenie w tej kwestii ma dobrze dobrana suknia ślubna. Suknie ślubne plus size potrafią być naprawdę zwiewne i sprawiać, że Panna Młoda poczuje się zjawiskowo. Czy jednak zawsze do takiej sukni trzeba zakładać biustonosz?

Czy konieczny jest biustonosz do sukni plus size?

Odpowiedź na powyższe pytanie zależeć może od naprawdę wielu czynników. Najważniejszym z nich jest oczywiście rodzaj sukni ślubnej. Panna Młoda może bowiem zdecydować się na zwiewną półprzeźroczystą suknię w stylu boho, gorsetową księżniczkę lub elegancką suknię bez gorsetu. W zależności od tego, czy plecy są wycięte, czy ramiączka odsłaniają dekolt i czy suknia posiada gorset, konsultacja ze stylistką – projektantką sukien ślubnych plus size powinna rozwiać wątpliwości co do konieczności zakładania biustonosza. Kolejnym czynnikiem, jaki warto wziąć pod uwagę w tej kwestii, jest rozmiar biustu. W tej sprawie warto umówić się na spotkanie z profesjonalną brafitterką, która w razie konieczności dobierze odpowiedni model stanika do danej sukni. Dużą rolę odgrywa także to, czy Panna Młoda sama czuje potrzebę zakładania dodatkowej bielizny. Z pewnością dobrze zaprojektowana suknia ślubna plus size będzie odpowiednio podtrzymywać biust i modelować sylwetkę w miejscach, które warto wyeksponować – na przykład dzięki wszytym miseczkom (przy małym biuście) bądź sztywniejszemu gorsetowi.

Jaki powinien być biustonosz do sukni ślubnej plus size?

Dobrze dobrany biustonosz bez wątpliwości ma wiele zalet. Przede wszystkim pięknie zbiera biust do środka, odciąża ramiona i kręgosłup oraz dodaje Pannie Młodej pewności siebie. Istotne jest jednak, by był rozmiarem i kolorem dopasowany do sukni i do figury jego właścicielki. Może to być biustonosz bez ramiączek, typu push up, koniecznie z fiszbinami, ale najważniejsze, by był dopasowany przez profesjonalną brafitterkę. W tak ważnym dniu nie warto ryzykować zakładania źle dobranej bielizny, która mogłaby umniejszyć olśniewający efekt pięknie uszytej sukni.

W przypadku sylwetek plus size i dużych biustów niezmiernie ważnym jest, aby były one zebrane spod pachy do środka oraz uniesione, aby nie zasłaniały talii. Dla małych biustów należy pomyśleć o dodatkowych wkładkach do sukni i biustonosza aby wyrównać proporcje. Kiedy stoimy bokiem brzuszek nie powinien wystawać bardziej niż biust.