CYWILNY, KOŚCIELNY, HUMANISTYCZNY. JAK WYBRAĆ SUKIENKĘ NA ŚLUB?
Niektóre pary wybierają ślub kościelny, inne cywilny, jeszcze inne tylko humanistyczny – są też takie, które decydują się przeżyć wspólnie więcej niż jedną ceremonię. Bez względu jednak na to, co wybieramy i z jakiego powodu, w tak niezwykłym dniu każda kobieta pragnie czuć się pięknie i stać w centrum uwagi.
Suknie plus size na ślub kościelny
Kreacje na ślub kościelny są tym, co jako pierwsze wyobrażamy sobie na hasło “suknia ślubna”. Tiule, koronki i cyrkonie; tren i welon… – suknie wybierane przed ołtarz najczęściej są strojne i pasują tylko na tę jedną, wyjątkową okazję. Szeroki wybór mają przed sobą wszystkie panie, także te w większym rozmiarze, gdyż wśród dostępnych krojów i fasonów łatwo można znaleźć suknie ślubne dla puszystych, które doskonale podkreślą wszystkie zalety figury, równocześnie kryjąc jej mankamenty. W modzie są suknie białe, ecru czy koloru kości słoniowej, ale stopniowo pojawiają się także sukienki błękitne, brzoskwiniowe, miętowe. Pastelowe kolory pięknie wyglądają w większych rozmiarach i bez obaw można po nie sięgać również na kościelną uroczystość. Polecane są przede wszystkim proste kroje, takie jak empire lub A. Dobrze sprawdzają się suknie ślubne plus size z rękawami, pomagające ukryć szersze ramiona – wybierając taki model nie musimy dobierać już szala czy bolerka, by cały strój był odpowiednio skromny do kościoła.
Sukienki do ślubu cywilnego i humanistycznego
Wybór sukni na ceremonię inną niż kościelna jest ogromny: dostępne są nie tylko klasyczne sukienki ślubne dla puszystych, ale można wybrać także model wieczorowy lub nawet koktajlowy. Wiele pań decyduje się na sukienkę, którą założą na wiele innych okazji, nie tylko na ślub, dlatego odchodzą od bieli, a sięgają po pastele czy bardziej nasycone kolory, takie jak czerwień. O ile suknia plus size na ślub cywilny powinna być odpowiednio elegancka, tak model na ślub humanistyczny (na przykład na odnowienie przysięgi małżeńskiej bądź ślub w plenerze) można wybrać całkowicie dowolnie. Najważniejsze, aby narzeczona czuła, że zakłada sukienkę, która pasuje do niej i do całej ceremonii, ponieważ w czasie ślubu humanistycznego to Para Młoda jest w centrum: ich pragnienia, osobowość, dążenia. Odpowiedni strój powinien to podkreślać.
Poszukując wymarzonej ślubnej kreacji, warto zapoznać się z różnymi opcjami: sklepami, wypożyczalniami i z ofertą szycia sukni na zamówienie. Pomocna może okazać się konsultacja ze stylistką ślubną, której doświadczenie i wyczucie są wręcz nieocenione.